Aspartam – rakotwórcza słodycz / L'aspartame, un doux parfum de poison (2011) [Lektor PL] online cda zalukaj alltube lektor HD za darmo | lobu.pl - Filmy Online, Seriale Online, cda, zalukaj, alltube, lektor, HD, za darmo

Aspartam – rakotwórcza słodycz

Aspartam – rakotwórcza słodycz

L'aspartame, un doux parfum de poison

N/A 52 min Dokumentalny

N/A
IMDb N/A/10 N/A votes

12 Jan 2011

N/A

Opis

Aspartam – zabójcza słodycz
W Internecie można znaleźć bardzo wiele artykułów przekonywujących o szkodliwości aspartamu. Ten temat porusza także film dokumentalny „Aspartam rakotwórcza słodycz”. Natomiast w serwisie http://polska.aspartame.INFO prowadzonym przez firmę Ajinomoto, jednego z najważniejszych producentów aspartamu czytamy: „Podobnie jak wiele innych środków słodzących i dodatków spożywczych, aspartam często poddawany był nieuzasadnionej krytyce. Tymczasem istnieje wiele danych naukowych i INFOrmacji potwierdzających bezpieczeństwo oraz korzyści płynące ze stosowania tego dodatku.”

Spór w tej kwestii ciągle trwa. Obie strony zarzucają sobie fałszowanie badań i podawanie do opinii publicznej nieprawdziwych INFOrmacji. Tymczasem najbardziej w tej kwestii cierpimy my – nieświadomi konsumenci, którzy są skazani na opinie ekspertów. Sami nie jesteśmy w stanie przetestować, jaki wpływ ma aspartam na nasze zdrowie. Chyba, że ktoś chce się poświęcić w imię nauki i posłużyć za królika doświadczalnego. A i w takim przypadku opinia jednego człowieka na pewno nie zostanie potraktowana poważnie przez wielkie koncerny, które mają przecież do stracenie ogromne pieniądze. Zastanawiam się jednak, czy lepiej nie chuchać na zimne i nie unikać produktów z aspartamem. W końcu chyba nie bez powodu nazywa się go najniebezpieczniejszą substancją dodawaną do żywności.


Informacje na filmweb.pl | Informacje na imdb.com | Ogladaj trailer na YouTube.com
  • Oglądaj online Serwer Język / Audio Jakość
Propozycje dla ciebie

Dodaj komentarz