Fist of the North Star: The Legends of the True Savior / Fist of the North Star: New Saviour Legend (2006) [Lektor PL] online cda zalukaj alltube lektor HD za darmo | lobu.pl - Filmy Online, Seriale Online, cda, zalukaj, alltube, lektor, HD, za darmo

Fist of the North Star: The Legends of the True Savior

Fist of the North Star: The Legends of the True Savior

Fist of the North Star: New Saviour Legend

N/A 95 min AkcjaAnimowanyFantasyPrzygodowy

6.7
IMDb 6.7/10 337 votes

11 Mar 2006

N/A

Opis

Nuklearna zagłada sprawiła, że cywilizacja na Ziemi upadła, miasta obróciły się w gruzy i zapanowało prawo pięści. Silni łączą się w dzikie bandy, słabsi mogą tylko prosić w modlitwach o nadejście zbawcy. W takim świecie trzech braci, a jednocześnie przedstawicieli stylu Hokuto Shinken, kroczy własnymi ścieżkami. Raoh zebrał własną armię i postanowił zaprowadzić pokój ogniem i mieczem. Toki odrzucił sztuki walki i wykorzystuje swoje umiejętności tylko do leczenia ludzi. Najmłodszy z nich, Kenshiro, znajduje się pomiędzy tymi skrajnościami. Pomaga słabszym, ale nie zawaha się użyć siły w słusznej sprawie. Gdy przeciwnik usłyszy: „Omae wa mou shindeiru” („Już jesteś martwy”), to zwykle niewiele ma czasu na spisanie testamentu, nim zacznie tryskać krwią na wszystkie strony.

Hokuto no Ken swój żywot rozpoczęło w postaci mangi wydawanej w latach od 1983-88. O ile podobną scenografię można znaleźć choćby w serii filmów o Mad Maxie, o tyle pod innymi względami był to tytuł raczej nowatorski i wiele osób uznaje go za prekursora różnych serii o sztukach walki. W związku z niesłabnącą popularnością powstały dwie serie telewizyjne, OAV, dwa filmy kinowe (jeden live-action, fani niezbyt chętnie wypowiadają się na jego temat) i niezliczone gry telewizyjne. Raoh Gaiden Junai-hen to pierwsza część cyklu Hokuto no Ken – Shin Kyuseishu Densetsu, który łączy starą tematykę z aktualnymi możliwościami technicznymi i wysokim poziomem wykonania.

Informacje na filmweb.pl | Informacje na imdb.com | Ogladaj trailer na YouTube.com
Propozycje dla ciebie