Olbrzym / Giant (1956) [Lektor PL] online cda zalukaj alltube lektor HD za darmo | lobu.pl - Filmy Online, Seriale Online, cda, zalukaj, alltube, lektor, HD, za darmo

Olbrzym

Olbrzym

Giant

APPROVED 201 min DramatRomansWestern

7.7
IMDb 7.7/10 26,431 votes

24 Nov 1956

Won 1 Oscar. Another 6 wins & 15 nominations.

Opis

Epicka opowieść o dwóch pokoleniach rodziny Benedict, z historią Teksasu w tle, który ze stanu ranczerów zamienia się w stan nafciarzy.
Jordan Benedict (Rock Hudson) przyjeżdża do państwa Lynnton kupić konia. Tam poznaje piękną i temperamentną Leslie (Elizabeth Taylor), w której zakochuje się. Wkrótce poślubia ją i zabiera żonę do Teksasu, na swoje ranczo „Reata”. Jej początkowo trudno odnaleźć się w nowym środowisku, nie podziela zdania Teksańczyków co do miejsca kobiety w rodzinie, nie rozumie też powodów ich niechęci do Meksykanów; ma także problemy z porozumieniem się z siostrą męża – silną i władczą Luz (Mercedes McCambridge).
W Leslie podkochuje się pracownik jej męża Jett Rink (James Dean). Gdy dziedziczy kawałek ziemi z rancza Benedictów, nie chce jej odsprzedać Jordanowi, tylko zakłada własne ranczo i nazywa je „Małą Reatą”. Wkrótce okazuje się, że na jego ziemi jest ropa.


Informacje na filmweb.pl | Informacje na imdb.com | Ogladaj trailer na YouTube.com
Propozycje dla ciebie

Dodaj komentarz