Otwórz mi drzwi / A Girl at My Door (2014) [Lektor PL] online cda zalukaj alltube lektor HD za darmo | lobu.pl - Filmy Online, Seriale Online, cda, zalukaj, alltube, lektor, HD, za darmo

Otwórz mi drzwi

Otwórz mi drzwi

A Girl at My Door

N/A 119 min Dramat

7.1
IMDb 7.1/10 701 votes

22 May 2014

4 wins & 13 nominations.

Opis

Ciche, nieduże miasto schowane wśród gór nad brzegiem morza. Dla Young-nam, policjantki przeniesionej tu z Seulu, aklimatyzacja nie będzie łatwa. Mieszkańcy – i współpracownicy – nie są przyzwyczajeni do tego, by kontrolowała ich młoda kobieta. Mają swoje sprawy, do których przybyszka z wielkiego miasta nie powinna się wtrącać. Uwagę Youn-nam przykuwa tymczasem postać zaniedbanej dziewczynki z sąsiedztwa.

Niepokojąca, inteligentnie skonstruowana psychodrama spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków po premierze w Cannes. Ze względu na fabularny punkt wyjścia, scenerię i pełną napięcia atmosferę film Jung może kojarzyć się z serialem Jane Campion „Top of the Lake”. W obydwu produkcjach główne bohaterki to niezależne, uparte kobiety radzące sobie w nieprzyjaznych strukturach. „Otwórz mi drzwi” jest jednak głęboko zanurzone w problemach trapiących koreańskie społeczeństwo, któremu stawia bardzo gorzką diagnozę.

Do debiutanckiego, niezależnego projektu udało się młodej reżyserce pozyskać dwie gwiazdy koreańskiego kina: w policjantkę wcieliła się Bae Doo-na, znana z filmów takich jak „Linda, Linda, Linda” czy „Cloud Atlas”, a jej podopieczną zagrała popularna filmowa i serialowa dziecięca aktorka Kim Sae-ron. Znakomicie wywiązały się ze swojego zadania – skomplikowana psychologicznie relacja między dwiema bohaterkami jest osią filmu. Obie mają swoje bolesne tajemnice i trudne charaktery. Nie budzą oczywistej sympatii. Spotykają się jednak w swojej inności i budują coś w rodzaju sojuszu wobec raniącego je świata.


Informacje na filmweb.pl | Informacje na imdb.com | Ogladaj trailer na YouTube.com
  • Oglądaj online Serwer Język / Audio Jakość
Propozycje dla ciebie